התייעצו איתנו:

עם חוזה או בלי חוזה – זו השאלה?

מנכ"ל חברה מתעורר בוקר אחד, ופתאום שם לב לעובדה, שעובדי החברה, חלקם מועסקים במשך שנים ארוכות מאוד, אינם חתומים על הסכמי שכר טרחה מסודרים ובמקום – תנאי העסקתם 'מבוססים' על 'הסכמות' או 'הבנות' בע"פ.

המנכ"ל מודע לכך, או מישהו אומר לו, שזו סיטואציה לא בריאה ולא מומלצת, אבל נמנע מלשנות את המצב, מחשש כי עצם הליך הכנת ההסכמים, כאמור, 'יעורר שדים מרבצם', ובין השאר – יגרום לתסיסה של עובדי החברה והעלאת דרישות שונות מצידם בנוגע לתנאי העסקתם ואולי אף איומים בתביעות.

החשש מובן. אבל המנכ"ל טועה בהחלטתו 'לשמור על הסטטוס קוו'.

למה? כי במחיר של 'שקט תעשייתי', כביכול, המנכ"ל כורה לעצמו ולחברה אותה הוא מנהל בור עמוק, שאין לאמוד את עומקו.

ראשית, העסקת עובדים מבלי שתנאי העסקתם ברורים ועולים על כתב הינה בניגוד לחוק (בין השאר – חוק הודעה לעובד ולמועמד לעבודה (תנאי עבודה והליכי מיון וקבלה לעבודה), תשס"ב-2002) וחושפת את החברה, רק בשל כך, לחיובים בעשרות אלפי שקלים!

מעבר לכך, העסקת עובדים מבלי שהיחסים בינם ובין החברה מוסדרים בהסכמים מסודרים וחתומים, אשר עונים על כל דרישות החוק העדכניות, הינה פצצת זמן של ממש, אשר עלולה, בכל רגע, לגרום  לעימותים ואף לסכסוכים משפטיים קשים בין העובדים לחברה, אשר בהכרח יגזלו זמן רב, יעכירו את האווירה בחברה ואף יחשפו את החברה לחיובים בסך של עשרות ומאות אלפי שקלים.

המחלוקות הפוטנציאליות הן רבות – האם העסקת העובד כפופה להסכם קיבוצי כלשהו או אולי צו הרחבה ענפי? מהו השכר הבסיסי ממנו מבוצעות הפרשות לפנסיה ופיצויים? האם העובד זכאי לשעות נוספות ובאיזה אופן? מהם התנאים הסוציאליים להם זכאי העובד ואיך מחשבים אותם? מהן ההטבות להן זכאי עובד? מהם התנאים להענקתן? האם העובד זכאי לבונוסים? איך מחשבים אותם? וכן הלאה וכן הלאה.

אז מה עושים? מתגברים על החששות ולא מבזבזים אף יום אחד נוסף!

אנו ממליצים לכם לפנות, כבר עכשיו, לעו"ד מנוסה בתחום דיני העבודה, ואשר הינו בעל ניסיון וותק בהכנת הסכמי העסקה לעובדים בחברות, ולהסדיר את העניין.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר לבירור כל שאלה.

עו"ד דב קרנר 052-6371983

אהבתם את המאמר?

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkedin

השאירו תגובה

מאמרים נוספים

הסכם אופציות לעובדים

בשנים האחרונות חלו שינויים נרחבים במערך הסכמי העבודה הנהוגים בין מעסיקים לבין עובדים. אחד מהשינויים הבולטים בתחום מגולם בהסכמת העובדים לקבל אופציות למניות בחברה שבה

קרא עוד >

הסכמי רכישה ומיזוג

הסכמי רכישה ומיזוג החברה שלכם עומדת בפני קשיים כלכליים, או לחילופין נקרתה בדרככם הזדמנות עסקית קוסמת למכירת השליטה בה? החברה גדלה ואתם רוכשים חברות אחרות?

קרא עוד >

ניסוח הסכמי עבודה

הסכמי עבודה הינם נדבך חשוב בכל ארגון ומוסד, ללא הבדל גודל, סוג ישות כלכלית או תחום עיסוק. הסכמי עבודה הם למעשה החוזה המעגן את ההתקשרות

קרא עוד >

לקבלת יעוץ משפטי

הפנייה שלך בדרך אלינו
נדבר בקרוב